Home > موج کره ای در ایران > به یغما رفتن تاریخ ایران! به کام کره جنوبی و چين در افسانه جومونگ

به یغما رفتن تاریخ ایران! به کام کره جنوبی و چين در افسانه جومونگ

به یغما رفتن تاریخ ایران! به کام کره جنوبی و چين در افسانه جومونگ

بدبختانه عدم شناخت نسل امروز نسبت به تاریخ باشکوه ایران باعث شده است که بسياری از داشته های خویش

را در دستان دیگران ببينيم و لذت هم ببریم! سریال افسانه جومونگ ( ساخته کشور کره جنوبی ) در واقع بخشی از تاریخ ایران را ربوده است . آنها نام ارمنستان را لاک گرفته و بر آن سرزمين بویو گذارده اند فرمانروایی ایران را هم سلسله هان ناميده اند . در تاریخ سلسله هان ) سواره نظام زره پوش وجود ندارد این سواره نظام بنا بر همه اسناد تاریخی مربوط به ارتش پارت ایران بوده است .
وقتی از درگيری دولت هان با یاغيان صحبت می شود و بدین خاطر بویو دست به حمله به مناطق اطراف خود می زند در واقع زمانی است که فرمانروایی ایران با یاغيان هوسپائوسينس ( شورشگر تازی ) و گوردی ین، آدیابن و اُسرائن در باختر و سکایيان در خاور مشغول جنگ است در ضمن مهمترین نکته آنکه گرفتن گروگان از خاندان نافرمان نسبت به فرمانروایی تنها در ایران باب بوده است مهرداد پادشاه اشکانی در ارمنستان ) بخاطر آنکه بی طرفی کشورش را زیر پا گذارده و از روميان حمایت نمود ) وارد کارزار شده و آرتاواز شاه ارمنستان را فرمانبردار خویش نمود و تيگران پسر آرتاواز را به عنوان گروگان به پارت فرستاد. رویدادهای بعدی باعث مداخله دوباره ایران شد و ارتش پارت، تيگران را به عنوان شاه بر صندلی پادشاهی به جای آرتاواز قرار داد . کشور بی ریشه کره با استفاده از تمثيل

های ایرانی برای خود تاریخ می سازد در سریال یانگوم نخستين رستم زاد ( سزارین ) را به یانگوم منتسب کردند و حال در دل تاریخ اشکانی ما برای سرزمين چوسان خود هویتی حماسی می سازند . باید با هزار درد افسوس گفت به خاطر عدم توجه رسانه های مسئول نسبت به هویت و تاریخ ملی ایران کشورهایی نظير کره بجای ما ، آنها را به نام خود نموده و در نهایت ما می مانيم و مشتی تاریخ غير ایرانی! بقول ارد بزرگ اندیشمند و متفکر ایرانی : سرزمينی که اسطوره های خویش را فراموش کند به اسطورهای کشورهای دیگر دلخوش می کند فرزندان چنين دودمانی بی پناه و آسيب پذیرند. برای شناخت بيشتر و بهتر تاریخی که کشور کره جنوبی به یغما برده است نظر شما را به بخش های از تاریخ دودمان اشکانيان و پارت های ایران جلب می کنم:به مهرداد دوم پادشاه ایران زمين گفتند در کشورداری صبوری کنيد اردوان پدر شما و همين طور فرهاد پدر بزرگتان خيلی زود کشته شدند . مهرداد گفت در حالی که هوسپائوسينس ( شورشگر تازی ) و گوردی ین، آدیابن و اُسرائندر باختر و سکایيان در خاور به جان مردم ایران افتاده و کشتار می کنند سکوت و نرمش به چه معناست .
کشته شدن در این شرایط بسيار با ارزش تر از زندگی در خفت و ننگ است. شجاعت پادشاه ایران مهرداد اشکانی گویای این سخن ارد بزرگ است که : برآزندگان و ترس از نيستی؟ !آرمان آنها نيستی برای هستی ميهن است .
مهرداد دستور داد ارتش ایران بازسازی شود استراتژی نظامی خاص اشکانيان ، جنگهای نامنظم توسط کمانداران رزیده بود که شالودهء ارتش اشکانی را تشکيل می دادند. گروههای سوارکار چالاک و کمانداران قابلی که می توانستند در حال سوارکاری ، از هر سویی، هر هدفی را نشانه روند . علاوه بر این ، تمرینات گروهی پيوسته آنها ،درميدان نبرد ، الگوهای نامنظم ولی هدفمندی از حرکت اسبها را ایجاد می کرد، که به نحوه ای غير قابل پيشبينی ،به هر سمت و سویی می تاختند و به طور فردی یگروهی شليک می کردند .

بخش دیگر سپاه مهرداد دوم سواره نظام زره پوش ایران که در باختر به آن سوارکاران شواليه و در خاور به آنها سوارکاران آهنين می گفتند تشکيل می داد تمام بدن آنها و حتی بدن اسبهایشان پوشيده از آهن بوده و بدین شکل هر سپاهی را شکافته و به تسليم وادار می نمودند.
فرمانروای ایران یاغی های باختر و خاور را مطيع خویش نمود و با ووتی فغفور فرمانروای چين از سلسله هان ( ١۴١ تا ٧٨ پيش از ميلاد) روابط سياسی و بازرگانی برقرار نمود. مهرداد دوم دوباره شکوه را به ایران بازگرداند …

یاسمين آتشی

Advertisements
 1. بهنام
  May 18, 2009 at 10:56 am

  سال ها دل طلب جام جم از مامي کرد

  آنچه خود داشت ز بيگانه تمنا مي کرد

 2. مدیر
  May 25, 2009 at 11:54 am

  با سلام
  “ای عشق همه بهانه از توست”
  اون قسمتی که جومونگ نشونه رو به خانمش داد…من یاد داستان رستمو سهراب افتادم!نمیدونم شاید…
  به هر حال مگه ما در جواب فیلم 300که به اون گستاخی و همه به دروغ بود چی کار کردیم که حالا انجام بدیم.
  وقتی تاریخ کهن وسراسر زیبای ایران ما واسه ما مهم نیست(واسه ما که مهم هست اما مگه ما تو این مملکت چه کاره ایم جز توان انتقاد) خوب طبیعی هست که دیگران اونو مال خودشون کنند یا به دروغ با ساخته ی ذهن خودشون تاریخ ما رو بسازند.
  “”در اين كه بايد تاريخ را آموخت ديگر جاي هيچ ترديدي نيست . تاريخ انباشت تجربه هايي است كه عبور از آنها به آساني نبوده است تا اينك دوباره طي شوند. تاريخ نشانگر رفتار عمومي يك جامعه در برابر عوارض و پيشامدهايي است كه بي شك تكرارشدني است و اين رفتار حاوي پندهاي فراواني از شكستهاي پيشين و سرشار ازغرور ناشي از افتخارات كسب شده به دست پر توان نياكاني است كه تك تك آثارشان پيامي بلند براي آيندگان است.””

  بهتره که فیلم سازای ما یکم از این فیلم های بی مفهومشون بکاهند و یه تحول ایجاد کنند.
  با تشکر
  می بخشید از اینکه وقتتونو گرفتم.

 3. سينا
  May 29, 2009 at 8:31 pm

  ey baba pas nisti bebini jomong shoro mishe to iaran parande par nemizane jaleb tar az on ine ke safireshon to iran gofte jomong mesle korosh kabire kheyli jalebe chand vaght dige ham ehtemalan migan yangom eyne zhandark mimone va emperatore darya sar gozashte eskandare maghdoniye daste ina bashe hamechiyo to filmashon be name khodeshon mizanan az barot gerefte ta tamame olome pezeshki :)))))
  cheghad ma bad bakht shodim

 4. June 3, 2009 at 3:27 am

  سلام دوست عزیز ابتدا از سایتی که جهت کمک به هم وطنان خودت تدارک دیدی کمال تشکر را دارم . باور کنید سایت شما خیلی لذت بخش مطالبش و امیدوارم به این روند ادامه بدهید .
  در رابطه با جومونگ باید بگم که متسفانه دولت ما بلای به سر مردم ما اورده که کمتر کسی به این فکر ها فرو میره و باید این حق رو مردم بدهیم که تنها مقصر نیستن فکر میکنم که این داستان چون بر گرفته از تاریخ خوده ماست شاید مردم بدون این اطلاع با این فیلم ارتباط بر قرار کردند .

  سوالی که خودم داشتم این بود من در حال تحصیل در رشته مترجمی زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی درس میخونم به نظر شما من میتونم در رشته دیگه ی میتونم در کره درس بخونم و هر هزار وون به پول ما چقدر در میاد . و امنیت در کره چطور و یه سری سوالات دیگی هست که کم کم بعدا می پرسم

  مرسی

  • مدیر
   June 3, 2009 at 3:51 am

   سوالی که خودم داشتم این بود من در حال تحصیل در رشته مترجمی زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی درس میخونم به نظر شما من میتونم در رشته دیگه ی میتونم در کره درس بخونم و هر هزار وون به پول ما چقدر در میاد . و امنیت در کره چطور و یه سری سوالات دیگی هست که کم کم بعدا می پرسم

   سوالی که خودم داشتم این بود من در حال تحصیل در رشته مترجمی زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی درس میخونم به نظر شما من میتونم در رشته دیگه ی میتونم در کره درس بخونم و هر هزار وون به پول ما چقدر در میاد . و امنیت در کره چطور و یه سری سوالات دیگی هست که کم کم بعدا می پرسم

 5. amir
  August 14, 2009 at 8:51 am

  سلام
  من سال سوم مهندسی عمران-نقشه برداری(ژئوماتیک) دانشگاه سراسری زنجان هستم
  میخاستم ببینم از وضعیت این رشته در کره اطلاعاتی دارید؟
  من معدل نسبتا خوبی دارم و چند تا مقاله هم تا به حال تو کنفرانس های داخلی دادم
  هزینه ی زندگی اونجا چجوریه؟
  با این شرایط میشه بورس کامل گرفت که نیاز به هزینه ی شخصی نباشه؟
  اگه یه مقاله ی بین المللی ISI داشته باشم شرایط چه تفاوتی میکنه؟
  بسیار ممنونم از توجهتون

 1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: